Aluminium mielec

Aluminium

Aluminium jest metalem, który istnieje w ogromnych ilościach w warstwie ziemi. Wylicza się, że stanowi w przybliżeniu 9% masy powierzchni ziemi. Jest trzecim najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem w powłoce ziemskiej. Uzyskuje się go z boksytu. 
Od wielu lat aluminium wytwarza niesłychanie skrajne emocje. Z jednej strony jest głównym metalem w branży budowniczej np. w formie prętów, rur, lub profili. Z drugiej uważany jest za niesłychanie zły. Jak potwierdziły badania, jest duże prawdopodobieństwo, że może powodować choroby Alzheimera. Wykazano, że jest niesłychanie neurotoksyczny, truje tkanki nerwowe, niszczy tzw. „barierę krew – mózg”, która jest odpowiedzialna za ochronę układu nerwowego przed złymi czynnikami. Nadwyrężenie tej osłony wywołuje wycieńczenie nerek i wątroby, a to bezpośrednio przyczynia się na stan naszego zdrowia.
Aluminium niesłychanie często stosowany jest w formie srebrnych folii do zawijania żywności. Stąd dużo ludzi widzi zależny, istniejący związek z wywoływaniem choroby Alzheimera, a używaniem aluminium przy owijaniu żywności. 
Z drugiej strony nie powinno się popadać w paranoje, ze skrajności w skrajność. Aluminium jest praktycznie wszędzie, w wodzie pitnej, którą spożywamy, w powietrzu, którym oddychamy, żywności, którą jemy. 
Aluminium jest również używane w przemyśle astronomicznym i jądrowym. Uważa się, że jego wysokie stężenie w organizmie człowieka pobudza bóle głowy, depresje, marną pamięć, osłabienie, a nawet śmierć.
Istnieje sporo sposobów jak wystrzegać się nadto wielkiej dawki aluminium. Przede wszystkim należy troszczyć się o to, co konsumujemy oraz pijemy. Należy odstawić picie z puszek aluminiowych, nie używać srebrnych folii aluminiowych. Korzystać z garów a także patelni, które nie są pokryte aluminium.
Należałoby zaznaczyć, że aluminium znajduje się też w kosmetykach, dezodorantach, czy też szczepionkach. Nawet farmaceutyki po które sięgamy nierzadko zawierają aluminium. Jak widać nie można gruntownie pozbyć aluminium z naszego życia.
Należy nadmienić, że z badań klinicznych, które pozostały przeprowadzone w Wielkiej Brytanii wynika, że picie wody mineralnej z wysoką zawartością kwasu krzemowego dopuszcza wyeliminować aluminium z układu razem z moczem.
Dla uspokojenia warto napomknąć, że ciało zdrowego człowieka wydala aluminium z układu. Wyłącznie wielka zawartość tego metalu w układzie jest dla człowieka złośliwa.


Możliwość komentowania jest wyłączona.