Drabina świecie

Jak wyglądałoby życie bez drabiny?

Zdarza Ci się czasami pracować na wysokości przy własnym domku albo zbierać plony z drzew owocowych? Co byś poczynił, gdybyś nie posiadał tak wspaniałego sprzętu, jakim jest drabina
  To pewnego rodzaju konstrukcja, która w kolosalnym stopniu ułatwia dostanie się przez nas na mniejsze wysokości. Uzyskiwana jest z różnorodnych typów tworzyw (do przeważnie spotykanych należy drewno oraz metal). Te większe przeważnie są w wersji składanej, co o wiele ułatwia ich przewóz. Dodatkowo pochłaniają o wiele mniej miejsca. 
  Cechą każdej konstrukcji są dwie pionowe podpórki (często wyekwipowane są również dwie mniejsze dla utrzymania prawidłowej równowagi) oraz szczeble. Ich znaczącą cechą jest fakt, że realizują one dwie misje – przede wszystkim służą nam jako coś, za co łapiemy się rękoma wspinając się na wysokość, a w drugiej kolejności stają się dla nas miejscem, na które stajemy. 
  Są najczęstszym zaopatrzeniem ekip budowlanych, jednakże nie tylko. Po wielokroć są montowane także w górach, żeby w jak najskuteczniejszy sposób ułatwić podróżnikom wspinanie się na strome górskie szlaki. 
  Specyficzną uwagę na swoje bezpieczeństwo muszą zwrócić posiadacze drabiny wykonanej z drzewa (w szczególności, gdy jest ona trzymana na świeżym powietrzu). Każde pęknięcie, nadgniły szczegół i nadwątlenie powierzchni przez owady może prowadzić do sporego uszczerbku na naszym zdrowiu. Do najczęściej spotykanych modeli drabin przynależą: hakowa, pożarnicza, ostrew oraz schody. 
  Znaczące jest aby każdy użytkownik drabiny przed wejściem na nią sprawdził niejednokrotnie czy jest statyczna a także aby schodzić oraz wchodzić na nią zawsze przodem do szczebli. Bardzo znaczące jest też to, żeby wybrać jak najbardziej należyte podłoże (nigdy nie ustawiamy drabiny na pochyłości). Przy pracy na większych wysokościach trzeba stosować dodatkowy sprzęt, który uratuje nas przed przypuszczalnym upadkiem. Oprócz tego należy wiedzieć, że drabiny profesjonalne muszą co jakiś czas być poddawane kontroli ich stanu technicznego. Żeby uniknąć wypadku nie powinno się na własną rękę przekształcać czy też przedłużać drabiny. Wydawać się może to klarowne jednakże pracując na wysokości warto koniecznie pamiętać o robieniu pauz minimum 15 minut co dwie godziny. Pamiętając o wyżej wymienionych regułach użytkowania z drabiny możemy czuć się bezpieczni, a praca na niej stanie się dla nas niezwykłą przyjemnością.


Możliwość komentowania jest wyłączona.