Moore Stephens Central Audit

Inwestycje głogów

Inwestycje a także ich warianty

Nie każdy lubi piastować polecenia zwierzchnika innymi słowy szefa, ale powodów skłaniających osoby do założenia prywatnej firmy może być tyle, ile sytuacji życiowych. Obojętnie jaki start-up żąda wyśmienitego pomysłu. Jego myślą przewodnią jest pragnienie dążenia do sukcesu, a co za tym idzie do finansowej stabilizacji, autonomi, ażeby nie powiedzieć bogactwa. Nie po to bowiem zakłada się osobistą firmę, aby się jedynie napracować i nie posiadać ani korzyści, ani satysfakcji. 
Powróćmy jednak do pomysłu, gdyż jest to kwestia kluczowa. Chyba nikt inny nie zrobi tego w zamian za zainteresowaną osobę. Powinno się przecież zdawać sobie sprawę z tego, że gdyby posiadał genialny pomysł na wystrzałowy biznes, to sam by z niego skorzystał. Jeżeli ktoś planuje uruchomienie firmy za pomocą Internetu, to żadne wielkie inwestycje tak właściwie nie będą niezbędne. Jedyne, czego taka firma wymaga, to poświęcenie jej swojego czasu.  
Tu docieramy do meritum sprawy. Nie bez przyczyny funkcjonuje popularne sformułowanie „czas to pieniądz”. Wynika z niego bezsprzecznie, że jeżeli dwa istotne warunki pozostaną spełnione – pomysł + czas – to do sukcesu zostaje już tylko i wyłącznie dokonanie ostatniego kroku, innymi słowy kroczenie do wyznaczonego sobie celu. Konsekwentne, postanowione, odporne. Co to znaczy? Jeżeli nawet pojawią się jakieś nieprzewidziane sytuacje, to pomysł zawsze można ulepszyć, a finansowanie przedsięwzięcia przesunąć w czasie, ponieważ aby prowadzić firmę z wykorzystaniem Netu, nie trzeba od razu studiować informatyki. 
Inwestycje mogą tyczyć się posiadłości. By nieruchomość mogła być rozpatrywana jako inwestycja długoterminowa, musi być zrealizowane należyte założenie. Chodzi mianowicie o to, że właściciel nieruchomości (na przykład kamienicy bądź magazynu) wykorzystuje lokale do pozyskiwania przychodów. Mogą one pochodzić z pobieranego za wynajem czynszu. Nieruchomość może być poza tym traktowana jako źródło prawdopodobnego zysku, gdy pozostanie zbyta, kiedy wzrośnie jej cena.
Do  inwestycji długoterminowych kwalifikują się też użyczone pożyczki. Są to zwłaszcza pożyczki przekazane na rzecz obcych instytucji bądź przedsiębiorstw. Inne inwestycje długoterminowe – rozpatrywane jako inwestycje niefinansowe – obejmują chociażby biżuterię, dzieła sztuki, eksponaty muzealne, sztabki złota lub eksponaty kolekcjonerskie.


Możliwość komentowania jest wyłączona.