meble chesterfield

Tarasy olsztyn

Tarasy- inspiracje dla gospodarstwa

Tarasy znane były już w starożytnym Rzymie, Grecji oraz Egipcie. Z ich wdzięku użytkowali cesarze, faraonowie, w późniejszych wiekach także królowie i dobrze urodzeni. Tarasy były znakiem wykwintu, z reguły otoczone bujną florą, zachęcały do popasu i zadumy na łonie natury.  
Taras to element aranżacji domku stosowny dla tych, którzy poszukują alternatywy dla balkonu. Dodatkową nawierzchnię, jaką dają tarasy, da się zużytkować w różny sposób. Nad balkonem mają również tą przewagę, że z powodzeniem mogą one nam posłużyć jako miejsca biesiadowania w czasie letnim przy grillu, zważywszy na większą przestrzeń użytkową. 
Rodzaje tarasów
Taras nie musi być zaadaptowany tylko dla parteru domku, z powodzeniem może być dodatkowo jego zwieńczeniem. Współczesne tarasy pojawiły się jako szczegół ozdobny dachów wieżowców, wielokrotnie służąc jako restauracje na wolnym powietrzu. Tarasy na płaskich dachach są pewne pod względem konstrukcyjnym, jeśli są zbudowane w technologii tzw. odwróconego dachu. 
Najczęściej tarasy są usytuowane na gruncie, zbudowane z drewnianych kompozytów, ceramiki, kamienia, betonu czy też nad gruntem, jako płyta na belkach wsparta słupami. Bywa, że taras zaaranżowany jest nad garażem czy też piwnicą. 
Jak trzeba urządzić swój taras?
Zorganizowanie tarasu z pozoru wydaje się nieskomplikowane. Tarasy dogadzają nam przede wszystkim do odpoczynku na ożywczym powietrzu, przy porannej kawie, z gazetą lub publikacją w ręku. Jeśli takie ma być jego wykorzystanie, jedyne czego nam potrzeba to wygodne miejsce do siedzenia a przy tym nieduży stolik. Urządzamy taras jako miejsce rodzinnych spotkań przy grillu? Pożądane byłoby abyśmy pomyśleli o zakupie większych kompletów wypoczynkowych ze dużym stołem. Zaletą zadaszonego tarasu z pewnością jest to, że takie spotkanie może się odbyć też w wypadku złej pogody. Jeżeli ma być to nasz azyl, musimy go urządzić w stylu, który nam odpowiada. Romantyczny taras w stylu prowansalskim, to na pewno postarzane drewniane meble, lawendowe tkaniny i dodatki, pastelowe barwy. Prowansja to również zioła, które powinno się postawić w zniewalających donicach. Taras w stylu skandynawskim, to prymitywny, nowoczesny styl, utrzymany w szarościach, beżach a przy tym zimnych błękitach. Proste drewniane meble i nienatrętne akcesoria np. metalowe kosze, zawalone kominkowym drzewem. Jednym słowem podmuch lodowatej Skandynawii.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

magazyntkanin.pl