Aluminium wałcz

Aluminium

Aluminium jest metalem, który jest w dużych ilościach w warstwie ziemi. Szacuje się, że stanowi około 9% masy powierzchni ziemi. Jest trzecim najbardziej rozpowszechnionym pierwiastkiem w powłoce ziemskiej. Pozyskuje się go z boksytu. 
Od wielu lat aluminium wywołuje niesłychanie skrajne emocje. Z jednej strony jest naczelnym metalem w branży budowniczej np. w formie prętów, rur, bądź profili. Z drugiej uważany jest za nadzwyczaj szkodliwy. Jak potwierdziły badania, występuje ogromne prawdopodobieństwo, że może pobudzać choroby Alzheimera. Wykazano, że jest niezmiernie neurotoksyczny, zatruwa tkanki nerwowe, psuje tzw. „barierę krew – mózg”, która jest odpowiedzialna za osłonę układu nerwowego przed złymi czynnikami. Uszkodzenie tej osłony powoduje wycieńczenie nerek a także wątroby, a to wyraźnie przyczynia się na kondycję naszego zdrowia.
Aluminium niesłychanie często wykorzystywany jest w postaci srebrnych folii do pakowania żywności. Stąd sporo osób zauważa zależny, istniejący związek z aktywowaniem choroby Alzheimera, a używaniem aluminium przy pakowaniu żywności. 
Z drugiej strony nie można popadać w paranoje, ze skrajności w skrajność. Aluminium jest prawie że wzdłuż i wszerz, w wodzie pitnej, którą spożywamy, w powietrzu, którym oddychamy, żywności, którą spożywamy. 
Aluminium jest również wykorzystywane w przemyśle astronomicznym oraz jądrowym. Uważa się, że jego wysokie stężenie w układzie człowieka wywołuje bóle głowy, depresje, marną pamięć, osłabienie, a nawet zgon.
Jest sporo sposobów jak stronić od nazbyt wielkiej dawki aluminium. Przede wszystkim należy dbać o to, co jemy a także pijemy. Powinno się odstawić picie z puszek aluminiowych, nie użytkować srebrzystych folii aluminiowych. Użytkować z garnków a także patelni, które nie są pokryte aluminium.
Należałoby podkreślić, że aluminium znajduje się również w kosmetykach, dezodorantach, czy też szczepionkach. Nawet leki po które sięgamy nierzadko zawierają aluminium. Jak widać nie da się całkowicie pozbyć aluminium z naszego życia.
Warto wspomnieć, iż z badań klinicznych, które pozostały wykonane w Wielkiej Brytanii wynika, iż picie wody mineralnej z wysoką zawartością kwasu krzemowego pozwala wyeliminować aluminium z organizmu razem z moczem.
Dla ukojenia warto napomknąć, że ciałko zdrowego człowieka wydala aluminium z organizmu. Tylko spora treść tego metalu w układzie jest dla człowieka szkodliwa.


Możliwość komentowania jest wyłączona.