ROLETY WARSZAWA BEMOWO

Moskitiery malbork

Jak przespać letnią noc bez obecności owadów?

Okres letni kojarzy nam się nie tylko z ciepłymi słońcem, morską bryzą, ale także z orzeźwiającym powietrzem w nocy. Kiedy spotykamy się z gorącymi nocami, śnimy o tym, by spać w komforcie, przy otwartym oknie, wpuszczającym do naszej sypialni orzeźwiający, chłodny powiew wiatru. Jednak wraz z nim, do naszej sypialni wkradają się nieproszeni goście, którymi są komary, muchy oraz wszelkie inne owady. Umieją doprowadzić do bezsenności, kiedy wybudzając nas z słodkiego snu, dzwonią nad glowami i zapraszają do nocnej batalii. 
Jak na przykład uniknąć takich sytuacji?
Współcześnie istnieje szereg opcji ochronienia naszego mieszkania przed podbojem owadów. Tak oto możemy spryskać ciało sprayem odstraszającym komary, skorzystać z elektrycznych odstraszaczy. Jednakże możliwości te są dobre jedynie w przypadku, kiedy nie cierpimy na alergie. Są to dodatkowo niezbyt trwałe oraz komfortowe warianty, ponieważ nie każdy z nas śni o tym, żeby po orzeźwiającej kąpieli spryskać całe ciało ostro aromatycznym specyfikiem. 
Najbezpieczniejszą a przy tym najskuteczniejszą metodą w walce z nocnymi odwiedzinami owadów, są moskitiery
Moskitiera jest gęsto splataną siatką, nakładaną na drzwi, okna albo łóżeczko dziecięce. Wyprodukowana z przeróżnych materiałów, mając do wyboru w szczególności siatkę bawełnianią, polietylenową, nylonową lub poliestrową. 
Na ogół wybieranymi są moskitiery montowane do okna bądź do drzwi balkonowych. Są one montowane bezinwazyjnie, na ogół z wykorzystaniem obrotowych uchwytów, lecz odszukamy także takie, które umocujemy taśmą dwustronną. W przypadku zabezpieczenia drzwi balkonowych, najwygodniejsze okazują się moskitiery otwierane. Wyposażone są w magnesy, które ułatwiają wygodę stosowania. Posiadając znaczące drzwi balkonowe prowadzące na taras, należałoby zainwestować w moskitierę przesuwną, której rama sklada się z szyn jezdnych, po której ruszają się skrzydła. Szczególnie wymagajacy kupujący, wyszukają zastosowanie w moskitierach zwijanych, plisowanych a także montowanych w roletach.
Czy siatki typu moskitiera są pewne dla alergików? 
Moskitiery są najbezpieczniejszą pieczą przed owadami w wypadku osób cierpiących na alergię. Sam surowiec, z którego wykonany jest produkt, nie jest złośliwy. Jednakże nie broni on od przenikania do wnętrza mieszkania pyłków roślin. Również w obawie o to, wielu fabrykantów proponuje siatki antyalergiczne, wyposażone w filtr uniemożliwiający przedostanie się pyłków przez siatkę. 
Wybór stosowniej moskitiery jest wbrew pozorom niezwykle łatwy, dlatego, że fabrykanci wciąż przebijają się w nowiuteńkich pomysłach. Montaż pozwoli nam przespać letnie noce w komforcie a w dodatku bez obaw o pogryzienia ciała przez owady.


Możliwość komentowania jest wyłączona.