Moskitiery głogów

Jak przespać letnią noc bez obecności owadów?

Okres letni wiąże nam się nie tylko z ognistym promieniami słonecznymi, nadmorską bryzą, ale również z orzeźwiającym powietrzem w nocy. Gdy spotykamy się z ciepłymi nocami, śnimy o tym, aby spać w komforcie, przy otwartym oknie, wpuszczającym do naszej sypialni rześki, chłodny podmuch wiatru. Niemniej jednak razem z nim, do naszej sypialni wkradają się nieproszeni goście, jakimi są komary, muchy oraz wszelkie inne owady. Potrafią doprowadzić do bezsenności, gdy wybudzając nas z słodkiego snu, brzęczą nad glowami i zapraszają do nocnej potyczki. 
Jak uniknąć takich sytuacji?
Obecnie jest szereg rozwiązań ochronienia naszego mieszkania przed podbojem owadów. Tak oto możemy spryskać ciałko sprayem odstraszającym komary, skorzystać z elektrycznych odstraszaczy. Jednak możliwości te są dobre jedynie w przypadku, kiedy nie cierpimy na alergie. Są to również niezbyt mocne a także wygodne opcje, dlatego, że nie każdy z nas śni o tym, żeby po orzeźwiającej kąpieli spryskać całe ciało mocno aromatycznym środkiem. 
Najbezpieczniejszą a także najskuteczniejszą metodą w walce z nocnymi odwiedzinami owadów, są moskitiery
Moskitiera jest gęsto tkaną siatką, zakładaną na drzwi, okna czy też łóżeczko dziecięce. Wyprodukowana z różnych materiałów, mając do wyboru w szczególności siatkę bawełnianią, polietylenową, nylonową czy też poliestrową. 
Przeważnie wybieranymi są moskitiery instalowane do okna albo do drzwi balkonowych. Są one montowane bezinwazyjnie, zazwyczaj za sprawą obrotowych zaczepów, jednakże odszukamy też takie, które utwierdzimy taśmą dwustronną. W przypadku zabezpieczenia drzwi balkonowych, najwygodniejsze okazują się moskitiery otwierane. Wyposażone są w magnesy, które upraszczają komfort wykorzystywania. Posiadając znaczące drzwi balkonowe prowadzące na taras, warto zainwestować w moskitierę przesuwną, której rama sklada się z szyn jezdnych, po której przesuwają się skrzydła. Głównie wymagajacy nabywcy, wypatrzą zastosowanie w moskitierach zwijanych, plisowanych i instalowanych w roletach.
Czy siatki typu moskitiera są pewne dla uczuleniowców? 
Moskitiery są najbezpieczniejszą osłoną przed owadami w przypadku ludzi cierpiących na alergię. Sam surowiec, z którego zrobiony jest artykuł, nie jest zły. Jednak nie ochrania on od przenikania do wnętrza mieszkania pyłków roślin. Również w obawie o to, wielu fabrykantów oferuje siatki antyalergiczne, wyposażone w filtr uniemożliwiający przedostanie się pyłków przez siatkę. 
Wybór odpowiedniej moskitiery jest wbrew pozorom niesłychanie prosty, dlatego, że producenci w dalszym ciągu przebijają się w nowiuteńkich projektach. Montaż pozwoli nam przespać letnie noce w komforcie a także bez zgrozy o pogryzienia ciała przez owady.


Możliwość komentowania jest wyłączona.