kwiaty w pudełku

Moskitiery siechnice

W jaki sposób przespać letnią noc bez obecności owadów?

Okres letni kojarzy nam się nie tylko z ognistym słońcem, morską bryzą, ale też z świeżym powietrzem w nocy. Kiedy spotykamy się z gorącymi nocami, śnimy o tym, by spać w komforcie, przy otwartym oknie, wpuszczającym do naszej sypialni orzeźwiający, chłodny podmuch wiatru. Niemniej jednak razem z nim, do naszej sypialni wkradają się nieproszeni goście, jakimi są komary, muchy i wszelkie inne owady. Potrafią doprowadzić do bezsenności, gdy wybudzając nas z słodkiego snu, pobrzękują nad glowami i zapraszają do nocnej bitwy. 
W jaki sposób ustrzec się takich sytuacji?
Dzisiaj istnieje szereg rozwiązań ochronienia naszego mieszkania przed podbojem owadów. Tak oto możemy spryskać ciało sprayem odstraszającym komary, skorzystać z elektrycznych odstraszaczy. Jednakże opcje te są odpowiednie jedynie w wypadku, gdy nie cierpimy na alergie. Są to również niezbyt mocne a przy tym komfortowe warianty, gdyż nie każdy z nas fantazjuje o tym, by po świeżej kąpieli spryskać całe ciało silnie aromatycznym środkiem. 
Najbezpieczniejszą oraz najskuteczniejszą metodą w walce z nocnymi odwiedzinami owadów, są moskitiery
Moskitiera jest gęsto splataną siatką, zakładaną na drzwi, okna bądź łóżeczko dziecięce. Wyprodukowana z rozmaitych artykułów, mając do wyboru między innymi siatkę bawełnianią, polietylenową, nylonową albo poliestrową. 
Na ogół wybieranymi są moskitiery montowane do okna lub do drzwi balkonowych. Są one montowane bezinwazyjnie, na ogół za pośrednictwem obrotowych uchwytów, jednakże wyszukamy też takie, które utwierdzimy taśmą dwustronną. W przypadku zabezpieczenia drzwi balkonowych, najwygodniejsze okazują się moskitiery otwierane. Wyposażone są w magnesy, które ułatwiają komfort użytkowania. Posiadając spore drzwi balkonowe prowadzące na taras, trzeba zainwestować w moskitierę przesuwną, której rama sklada się z szyn jezdnych, po której ruszają się skrzydła. Przede wszystkim wymagajacy kupujący, odnajdą zastosowanie w moskitierach zwijanych, plisowanych i montowanych w roletach.
Czy siatki typu moskitiera są pewne dla uczuleniowców? 
Moskitiery są najbezpieczniejszą obroną przed owadami w wypadku ludzi cierpiących na alergię. Sam surowiec, z którego wykonany jest produkt, nie jest zły. Aczkolwiek nie ochrania on od przesiąkania do wnętrza mieszkania pyłków roślin. Również w trosce o to, wielu producentów proponuje siatki antyalergiczne, zaopatrzone w filtr uniemożliwiający przedostanie się pyłków przez siatkę. 
Wybór stosowniej moskitiery jest wbrew pozorom niezmiernie łatwy, ponieważ fabrykanci w dalszym ciągu przebijają się w nowiutkich pomysłach. Montaż umożliwi nam przespać letnie noce w komforcie i bez zgrozy o pogryzienia ciała przez owady.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Wozinak paulina