blog

Moskitiery kluczbork

internet domowy

Jak na przykład przespać letnią noc bez obecności owadów?

Czas letni kojarzy nam się nie tylko z żarliwym słońcem, morską bryzą, ale także z świeżym powietrzem w nocy. Gdy spotykamy się z gorącymi nocami, marzymy o tym, by spać w komforcie, przy otwartym oknie, wpuszczającym do naszej sypialni świeży, zimny powiew wiatru. Aczkolwiek razem z nim, do naszej sypialni wkradają się nieproszeni goście, którymi są komary, muchy a także wszelkie inne owady. Umieją doprowadzić do bezsenności, kiedy wybudzając nas z przyjemnego snu, pobrzękują nad glowami i zapraszają do nocnej potyczki. 
Jak uniknąć takich sytuacji?
Aktualnie pojawia się szereg sposobności ochronienia naszego mieszkania przed podbojem owadów. Tak oto możemy spryskać ciałko sprayem odstraszającym komary, skorzystać z elektrycznych odstraszaczy. Jednakże opcje te są odpowiednie jedynie w wypadku, kiedy nie cierpimy na alergie. Są to też niezbyt mocne a także komfortowe opcje, gdyż nie każdy z nas śni o tym, by po orzeźwiającej kąpieli spryskać całe ciało intensywnie aromatycznym środkiem. 
Najbezpieczniejszą a także najskuteczniejszą metodą w walce z nocnymi odwiedzinami owadów, są moskitiery
Moskitiera jest gęsto przeplataną siatką, zakładaną na drzwi, okna albo łóżeczko dziecięce. Wyprodukowana z różnorodnych surowców, mając do wyboru między innymi siatkę bawełnianią, polietylenową, nylonową albo poliestrową. 
Najczęściej wybieranymi są moskitiery instalowane do okna czy też do drzwi balkonowych. Są one instalowane bezinwazyjnie, na ogół przy użyciu obrotowych zaczepów, jednakże odnajdziemy także takie, które utwierdzimy taśmą dwustronną. W wypadku zabezpieczenia drzwi balkonowych, najwygodniejsze okazują się moskitiery otwierane. Zaopatrzone są w magnesy, które ułatwiają wygodę stosowania. Posiadając spore drzwi balkonowe prowadzące na taras, trzeba zainwestować w moskitierę przesuwną, której rama sklada się z szyn jezdnych, po której posuwają się skrzydła. Przede wszystkim wymagajacy kontrahenci, wyszukają zastosowanie w moskitierach zwijanych, plisowanych oraz instalowanych w roletach.
Czy siatki typu moskitiera są pewne dla uczuleniowców? 
Moskitiery są najbezpieczniejszą ochroną przed owadami w wypadku ludzi cierpiących na alergię. Sam surowiec, z którego wykonany jest produkt, nie jest szkodliwy. Aczkolwiek nie strzeże on od przenikania do wnętrza mieszkania pyłków roślin. Również w trosce o to, wielu producentów oferuje siatki antyalergiczne, wyposażone w filtr uniemożliwiający przedostanie się pyłków przez siatkę. 
Wybór prawidłowiej moskitiery jest wbrew pozorom nadzwyczaj łatwy, dlatego, że fabrykanci bezustannie przebijają się w nowiuteńkich pomysłach. Montaż pozwoli nam przespać letnie noce w komforcie i bez bojaźni o pogryzienia ciała przez owady.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Paulina Woźniak